28 °C

Film gibi firar kısa sürdü

Cezaevinden tedavi için getirildiği Ankara Numune Hastanesi'nde, önceki gün eşinden aldığı tabancayla iki jandarmayı yaraladıktan sonra kaçan firari mahkum, düzenlenen operasyonla yakalandı

Film gibi firar kısa sürdü

Ankara'da önceki gün tedavi için getirildiği hastanede eşinden aldığı tabancayla, kendisine refakat eden iki jandarma mensubu ile bazı vatandaşları yaralayan firari mahkum, film gibi operasyonla yakalandı. 

Alınan bilgiye göre, Güdül Cezaevinde yatan ancak tedavi amacıyla getirildiği hastaneden eşi ve bir yakınının yardımıyla firar eden Eyüp Hızarcı'yı bulmak için güvenlik güçleri çalışma başlattı. 

Hızarcı'nın gidebileceği adresleri kontrol eden polis, firari mahkumun akrabaları ve arkadaşlarını da takibe aldı. 

Karapürçek'te bir yakının evinde kaldığı tespit edilen Hızarcı'nın yakalanması için güvenlik güçleri operasyon düzenledi. 

Hızarcı, akşam saatlerinde düzenlenen operasyonla yakalanırken ona yardımcı olan eşi Deniz Hızarcı ile kaçtığı otomobili süren arkadaşı Ferhat T. gözaltına alındı. 

Mahkum Hızarcı ve iki kişi, işlemlerinin yapılması için Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. 

Jandarmanın çalışmalara destek verdiği bildirilirken, olayda yaralanan biri uzman çavuş diğeri er iki jandarma personelinin GATA'da tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. 

Salı günü yaşanan olayda iki jandarma personelinin yanı sıra 3 vatandaş yaralanmış, iki kişi hastanedeki tedavilerinin ardından hemen taburcu edilmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap