12 °C

Fırat Kalkanı'nda 23 terörist etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı Harekatının 171'inci gününde 154 DEAŞ terör örgütü hedefi ateş altına alınırken 23 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Fırat Kalkanı Harekatı nın 171 inci gününde terör örgütü DEAŞ a ait 165 hedef ateş altına alındı, 23 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor.

Harekatın 171 inci gününde muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile planlı harekatın icrasına devam edildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtaları ile 154 DEAŞ hedefine atış yapılırken, barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alındı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklar tarafından 11 DEAŞ hedefine yönelik hava harekatı düzenlendi. Harekatta barınma amaçlı kullanılan 7 bina, 3 karargah binası ve bir cephanelik imha edildi.

Topçu atışları, hava harekatı ve çatışmalarda DEAŞ mensubu 23 terörist etkisiz hale getirildi.

Ruslar kazaen Türk askerini vurdu!Ruslar kazaen Türk askerini vurdu!

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Daha önce üye olmadıysanız lütfen üye olunuz.
Giriş Yap Üye Ol!

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.