11 °C

GAZBİR'in başkanlığına Aksa CEO'su Yaşar Arslan seçildi

GAZBİR'in başkanlığına Aksa CEO'su Yaşar Arslan seçildi

 

İSTANBUL - Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği'nin (GAZBİR) başkanlığına Aksa Üst Yöneticisi Yaşar Arslan seçildi.

GAZBİR'den yapılan açıklamaya göre, bünyesinde yer alan 52 dağıtım şirketiyle Türkiye Doğal Gaz Dağıtım sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR); 18 Mayıs Cumartesi günü yapılan 6. Olağan genel kurulu ve başkanlık seçiminin ardından yeni yönetim kurulu görev dağılımı yapıldı.

Aksa Üst Yöneticisi (CEO) Yaşar Arslan'ın başkanlığa seçildiği genel kurulun ardından gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında yeni görev dağılımları belirlendi.

Başkan yardımcılıklarına; İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, Başkent Doğal Gaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan, ENERGAZ Genel Müdürü Aslan Uzun; Genel Sekreterliğe ARSAN Doğal Gaz Genel Koordinatörü Yaşar Çıkış, Muhasip üyelik görevine AGDAŞ İcra Kurulu Başkanı Fatih Erdem; Yönetim Kurulu üyeliklerine ise; ÇORUMGAZ Yönetim kurulu Başkanı Ahlatçı, PALGAZ Kurumsal İlişkiler ve Mevzuat Direktörü Erdoğan Arkış, BURSAGAZ Genel Müdürü A.Hakan Tola, ENERGAZ Orta Anadolu Bölge Koordinatörü Ali İhsan Sılkım ile Aksa Doğal Gaz Genel Müdürü Nuri Baş seçildi.

Üye Doğal Gaz Dağıtım şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda belirlenen yeni yönetim; seçimin ardından görevi devraldı. Sektörün ve dağıtım şirketlerinin sorunlarının değerlendirildiği genel kurulda, GAZBİR'in piyasadaki belirleyici rolünün daha aktif bir noktaya taşınması görüşü öne çıktı.

Aksa CEO'su Yaşar Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada doğal gaz dağıtım sektörünün çatı kuruluşu niteliğindeki GAZBİR'in kuruluşundan bu yana doğal gaz piyasasının hukuki ve fiili alt yapısının hazırlanmasında aktif rol aldığını, doğal gazın yaygınlaşmasına önemli katkılar yapmış güçlü bir aktör olduğunu belirtti.

"Öncelikli hedef, sektörün hizmet kalitesini artırmak"

Arslan, şunları kaydetti:

"Doğal gaz piyasasının serbestleşmesine paralel olarak 2004 yılında kurulmuş olan ve mevcut doğal gaz dağıtım şirketlerinin yüzde 96'sını üye olarak bünyesinde barındıran GAZBİR olarak ortak amacımız; doğal gazın kaliteli, emniyetli, sürekli ve çevreye zarar vermeyecek şekilde halkımızın kullanımına sunmaktır. Bu anlamda, doğal gaz dağıtım şirketlerimiz halkımıza 24 saat kesintisiz ve güvenli hizmet sunmaktadır. Öncelikle; bu görevi kurulduğu günden bugüne yürüten ve GAZBİR'in sektörün en önemli aktörlerinden biri haline gelmesinde büyük emeği bulunan Mehmet Kazancı'ya, derneğe maddi manevi katkılarını esirgemeyen ve varlıklarıyla sektöre değer katan sayın üyelerimize teşekkür etmek isterim.

Başkanlık görevim süresince; GAZBİR'in etkinliğini daha da arttırmak, sektörün sorunlarına dağıtım şirketleri ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda maksimum faydayı sağlayacak şekilde çözüm getirmek, piyasanın genişlemesi için gerekli faaliyetlerde bulunmak ve GAZBİR'i daha aktif bir konuma taşıyarak piyasada etkin kılmak için çalışacağım. Yeni seçilen yönetim kurulunun öncelikli hedefi; sektörün hizmet kalitesini artırmak ve bir yandan sektörün ihtiyaçları konusuna hızla çözüm üretirken, diğer yandan sektör çalışanlarının mesleki gelişimleri konusunda da destek olmaktır."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap