Gaziantep'te düğün kana bulandı

Kalaşnikofla havaya ateş eden damat, babası ve 2 halasının ölününe neden oldu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

GAZİANTEP - Gaziantep'te bir düğünde, Kaleşnikof otomatik tüfekle havaya ateş eden damat, babası ve iki halasının ölümüne, 8 akrabasının da yaralanmasına neden oldu.

Şehitkamil ilçesine bağlı Akçagöze köyünde, bugün evlenecek olan damat Tevfik Altun, gelin arabasıyla düğün merasiminin yapıldığı yere geldiğinde, yakınları tarafından kendisine verilen Kaleşnikof marka otomatik tüfekle sevinçten havaya ateş etmeye başladı.

Bu sırada, tek tek yerine seri ateş eden Tevfik Altun, tüfeği kontrol edemeyince kalabalığın üzerine isabet eden mermiler, 4'ü ağır, 11 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Yaralılardan, Arif Altun, Yasemin Köseoğlu, Sezer Altun, Büşra Altun ve Emine Altun, düğün yerindeki araçlarla Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesine; Münire Köseoğlu, Kübra Bulut, İsminur Çıplak ve Halime Çıplak, Şehitkamil Devlet Hastanesine; Mehmet Altun ile Güllü Altun da Özel Primer Hastanesine kaldırıldı.

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan, damadın babası Arif Altun ve halaları Yasemin Köseoğlu ile Şehitkamil Devlet Hastanesinde tedavi gören Münire Köseoğlu müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Durumları ağır olan ve halen ameliyatta bulundukları belirlenen İsminur Çıplak ve Mehmet Altun'un sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Yaralıların yakınları, hastanelerin önüne akın etti.

Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Kaplan ve Asayiş Şube Müdür Vekili Kemal Başaran, yaralıların bulunduğu hastanelerde ekiplere nezaret ettikleri görüldü.

Acil girişlerinin önünde önlem alan çok sayıda ekip, taşkınlık yapan aile yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı.

Olaydan sonra, Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayın zanlısı damat Tevfik Altun'u suç aleti Kaleşnikof tüfekle birlikte gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

 

Etiketler