21 °C

Genelkurmay'dan ikinci açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Ağrı'daki çatışma hakkında sabah saatlerinde yaptığı açıklamanın ardından aynı konuda bir açıklama daha yaptı

Genelkurmay'dan ikinci açıklama

Genelkurmay Başkanlığı bugün sabah saatlerinde Ağrı'daki çatışma hakkında açıklama yaptı ve vatandaşların yaralı askerlere yardımcı olmasına teşekkür etti ve 'takdire şayan' ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından bir açıklama daha yayınlayan Genelkurmay şu ifadeleri kullandı:

"Yukarıtütek Köyü bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan dört personelimizin, havadan tahliyesi esnasında bölgeye gelen vatandaşlarımızın, yaralı personelimize yardımı takdire şayan bulunmuş, vatandaşlarımızın Türk Askerine olan bağlılığının ve sevgisinin ne denli büyük olduğunu göstermiş, milletimizin birlik ve beraberliğinin güzel bir örneğini teşkil etmiştir. Vatandaşlarımıza teşekkür eder, sağlık ve mutluluk dolu güzel ve huzurlu günler dileriz."

'Canlı kalkan tanımını kabul etmiyoruz'

Saat 13:00'da ise konu hakkında üçüncü, bugünkü ikinci açıklama yapıldı. Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Özkürkçü, "TSK olarak, yürütülen bu faaliyetin bir operasyon faaliyeti olmadığını, Jandarma unsurlarının çatışma çıkan bölgeye operasyon amacıyla gitmediklerini, bu tür tedbirlerin, düzenlenen bu ve benzeri kapsamdaki etkinliklere yönelik olarak ülkemizin her köşesinde aynı titizlikle uygulandığını da ifade etmekte yarar görüyoruz. Ağrı'da yaralı personelimize askerlerimizin yanında yer alarak yardım eden vatandaşlarımızın 'canlı kalkan' olarak tanımlanmasını TSK olarak kabul etmiyoruz. Vatandaşlarımızın gösterdiği bu davranış her türlü takdirin üzerindedir ve bölgedeki vatandaşlarımızın teröre karşı olduklarını gösteren en güzel tepkidir."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap