10 °C

Gizli kamera iddiası Meclis gündeminde

Gizli kamera iddiası Meclis gündeminde

ANKARA - CHP’li Tanrıkulu, statlardaki hakem odalarına gizli kamera iddiasını Meclis’in gündemine taşıdı. Gizli kamerayla kayıt iddialarının endişe yarattığını belirten Tanrıkulu, hakem odalarına gizli kamera konulmasının nedenlerini sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrukulu, statlar ve hakem odalarında gizli kamera iddialarına ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi. Gizli kamerayla kayıt iddialarının endişe yarattığının belirtildiği soru önergesinde, statlar ve hakem odalarında gizli kamera bulunup bulunmadığı sorusu yöneltildi.

Hakem odalarına gizli kamera konulmasının nedenlerinin sorulduğu önergede, konuyla ilgili yasal inceleme başlatılıp başlatılmadığı olayın sorumluları hakkında uygulanan yaptırımların neler olduğunun açıklanması istendi. Tanrıkulu’nun Bakan Kılıç’ın yanıtlamasını istediği sorular şöyle:

“Hakemlerin soyunma odası görüntüleri tehdit amaçlı mı kayıt altına alınmıştır? Hakemlerin soyunma odasında yapmış oldukları konuşmalar da kayıt altına alınmış mıdır? Alındı ise bu konuşmalarla ilgili sorun yaşayan veya tehdit edilen kaç hakem vardır? ‘3 statta hakem odalarında gizli kamera bulundu' iddialarından sonra federasyon ve MHK durumdan haberdar edilmiş midir? TFF’nin konuyla ilgili uygulamış olduğu bir yaptırım bulunmakta mıdır? Bahsedilen statlar ve hakem odaları dışında gizli kamera bulunan başka stat ve hakem odaları var mıdır? Benzer olayların yaşanmaması için güvenlik tedbirleri alınacak mıdır?”

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.