9 °C

Gül'den Sarkozy'e taziye mesajı

Cumhurbaşkanı, Afganistan'daki çatışmada 10 Fransız askerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı'na mesaj gönderdi

Gül'den Sarkozy'e taziye mesajı

 

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afganistan'daki çatışmada 10 Fransız askerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye taziye mesajı gönderdi. Cumhurbaşkanı Gül, "Dost ve müttefik ülkeler olarak ortaklaşa üstlendiğimiz Kabil Merkez Komutanlığı sorumluluğunun ne denli tehlikeli ve güç koşullarda yürütüldüğü, bu acı olayla maalesef bir kez daha ortaya çıkmıştır" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinin yazılı açıklamasına göre, Cumhurbaşkanı Gül, Afganistan'daki çatışmada 10 Fransız askerinin hayatını kaybetmesi ve 21'inin de yaralanması nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye taziye mesajı gönderdi. Cumhurbaşkanı Gül, mesajında şunları kaydetti:

"Afganistan'da 18 Ağustos 2008 tarihinde meydana gelen çatışmada 10 Fransız askerinin hayatını kaybettiğini ve 15'i ağır olmak üzere 21 askerin de yaralandığını derin üzüntü ile öğrendim.

Dost ve müttefik ülkeler olarak ortaklaşa üstlendiğimiz Kabil Merkez Komutanlığı sorumluluğunun ne denli tehlikeli ve güç koşullarda yürütüldüğü, bu acı olayla maalesef bir kez daha ortaya çıkmıştır. Türk halkı derin acınızı paylaşmaktadır.

Bu üzücü koşullarda, Zat-ı Devletlerine ve şahsınızda Fransız halkına ve hayatını kaybeden askerlerin ailelerine en içten taziyelerimi sunuyor, yaralanan askerlerin en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap