10 °C

Gülen'den 'operasyon' açıklaması

Fethullah Gülen, Fuat Avni’nin cemaate karşı yapılacak operasyon iddiası için, "Günümüz tabiri ile yapılanlar algı operasyonu, korkutma, sindirme" dedi

Gülen'den 'operasyon' açıklaması

Fethullah Gülen, twitter fenomeni “Fuat Avni”nin duyurduğu, gazetecileri de kapsayan büyük çaplı operasyon haberleriyle ilgili konuştu.

Herkul.org adlı internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Gülen operasyon iddiaları hakkında kısaca şu yorumu yaptı:

Çok önemli hakikatlere gönül vermiş insanlar iğne ucuyla iğnelenme gibi bu türlü hadiseler karşısında ne ürker, ne titrer, ne de bir refleksle ona karşılık vermeye çalışırlar.

Algı operasyonu yapıyorlar

Yapılan tamamen insanları psikolojik bozgunluğa sevketme maksadına matuf. Günümüzün moda tabiriyle, algı operasyonu.. ve korkutma, sindirme.. bilemiyorlar ki, onlar üzerlerine geldikçe bunlar güçlenecekler, tıpkı mikroplar üzerine gelip durdukça insanın immun sisteminin güçlenmesi gibi. Bilmiyorlar ki, yumruklandıkça güçlenir iman etmiş insanlar. Bilmiyorlar ki balyozlandıkça bunlar çelikleşirler. Bilmiyorlar ki, ayaklar altında ezildikçe, Allah’ın izin ve inayetiyle, granitleşirler ve parçalanıp bölünmezler.

Bir gün gelecek, siz istemeseniz de, onlar ettiklerini bulacaklar. Siz de Allah’ın izni ve inayetiyle murat ettiğiniz şeye nail olacaksınız. Sonra, bugün o arkadaşların, onların ailelerinin ve yakınlarının çektikleri sıkıntıları geçmişte yaşanmış birer menkıbe şeklinde anlatıp güleceksiniz.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.