26 °C

Gün İçi Yorumu: WTI

Gün İçi Yorumu: WTI

Vahap Taştan 
İntegral Menkul Değer / Analist

ABD ham petrolü, ABD’de açıklanan haftalık stoklar ile birlikte 50,00 desteğinin altında kalmaya çalışıyor. Verinin detayı incelendiğinde stokların arttığı görülüyor. Stoklardaki artış genel olarak petrol fiyatlarındaki düşüşü beraberinde getirmektedir fakat stokların neden arttığına bakmak gerekiyor. Enerji Bakanlığı verilerinde stokların artış nedeni üretim cephesinden kaynaklanmıyor. Günlük ithalat miktarı 7,9 milyon varile yükselirken, üretimde günlük 4 bin varillik kısmi bir azalış dikkat çekiyor. Bu da rafine edilecek petrolün stoklardan değil ithalat yolu ile karşılandığını ve stokların da bu nedenle yükseldiğini gösteriyor. Bu durum karmaşık bir görünüm sunarken, ham petrolün 50$ bölgesinin üzerine çıkmasını zorlaştırıyor. 

WTI teknik olarak incelendiğinde 50,00 desteğinin altında fiyatlama devam ederken, henüz bu desteğin kırıldığını söylemek için erken. Kırılmanın teyidi için bu desteğin altındaki kapanışlar önemli olacak. Geri çekilmenin devam etmesinde halinde ise 49,45 ve 48,95 destekleri takip edilebilir. Yükselişte ise yeniden 50,0 desteğinin üzerinde tutunma görülmesi halinde 50,55 ve 51,45 dirençleri öne çıkmakta. 

Dirençler: 50,55 / 51,45 / 52,10

Destekler: 49,45 / 48,95 / 48,30 

22-040.jpg

 

 

http://www.integralmenkul.com.tr/​

http://www.integralforex.com.tr/

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap