25 °C

Günün ajandası

Günün ajandası

İntegral Menkul Değerler

İngiltere Merkez Bankası Faiz Oranı Kararı: 2009 Mayıs ayından bu yana faiz oranında değişiklik yapmayan İngiltere Merkez Bankasının para politikasına ilişkin alacağı kararlar Sterlin paritelerinde sert hareketlilik yaşanmasına neden olabilir.  Normal şartlarda İngiltere Merkez Bankasının faiz oranını yükseltmesi para biriminin değer kazanmasına sebep olacak bir unsur olarak değerlendirilir. Uzun süredir faiz oranında değişikliğe gitmeyen İngiltere Merkez Bankasının, gerçekleştireceği toplantı sonrasında üyelerin faiz konusunda bildirdiği görüşlerinin takip edilmesi de yararlı olacaktır. Faiz oranı kararıyla aynı saatte açıklanacak olan Varlık Alım Programında da herhangi bir değişiklik yapılması beklenmiyor. (14:00)

ABD İlk İşsizlik Başvuruları: Devlete ait iş bulma kurumuna ilk kez yapılan başvuruların sayısını izleyen, ilk işsizlik başvuruları verisinde yükseliş yaşanması, ülkede işsiz sayısını artmakta olduğu gösterir. İşsiz sayısında yaşanan artışın, normal şartlarda ülke para birimi üzerinde negatif etki meydana getirmesi beklenmektedir. Haftalık olarak açıklanan veri için 2015 Temmuz ayı, birinci haftasına dair oluşan beklentinin geçtiğimiz haftanın 6 bin kişi aşağısında, 275 bin kişi düzeyinde olduğu görülüyor. (15.30)

ABD Devam Eden İşsizlik Başvuruları: İş bulma kurumuna işsizlik ödeneği almak için yapılan başvuru sayısını izleyen ekonomik verinin, geçen dönemlere göre artış kaydetmesi ekonomide yaşanan yavaşlamayı göstermesinden dolayı, ülke para birimi üzerinde olumsuz etki yaratması beklenir. Geçtiğimiz döneme göre 14 bin kişi azalış kaydetmesi beklenen devam eden işsizlik başvurularında yaşanabilecek düşüş ABD Dolarında değer artışına neden olabilir. (15.30)

Ekonomik Takvim

14:00 GBP BoE Varlık Alımı (Beklenti:375B  Önceki:375B)
14:00 GBP BoE Politika Faiz Kararı  (Beklenti:0.50% Önceki:0.50%)
15:30 USD ABD İlk İşsizlik Başvuruları(4 Temmuz) (Beklenti:275K  Önceki:281K)
15:30 USD ABD Devam Eden İşsizlik Başvuruları(27 Haziran) (Beklenti:2250K Önceki:2264K)

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

http://www.integralmenkul.com.tr/

http://www.integralforex.com.tr/

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap