28 °C

Günün ajandası ve ekonomik takvim

Günün ajandası ve ekonomik takvim

İntegral Menkul Değerler

Fransa İmalat PMI: Geçtiğimiz ay 50,7 olarak açıklanan Fransa imalat sektörü PMI verisi için Temmuz ayına yönelik beklentiler sektördeki genişlemenin ivme kazanarak 50,8 olarak gerçekleşmesi. PMI verisinin beklentilerin üzerinde açıklanması durumunda Euro para biriminde değer artışı meydana gelebilirken, beklentilerin altında veya 50 kritik seviyesinin altında açıklanabilecek bir veri Euro'da değer kaybına neden olabilir. (10:00)

Fransa Hizmetler PMI: Temmuz ayı için hizmetler sektörü PMI verisinde beklentiler bir önceki döneme göre sektörün genişlemede ivme kaybedebileceği yönünde. Temmuz ayı beklentileri 53,8 seviyesinde oluşurken, bu seviyenin üzerinde açıklanabilecek PMI verisi Euro'da değer kazancı sağlayabilir. Beklentilerin altında veya 50 kritik seviyesinin altında açıklanabilecek bir veri ise Euro'da değer kaybına neden olabilir. (10:00)

Almanya İmalat PMI: Geçtiğimiz dönem 51,9 olarak açıklanan Almanya imalat sektörü PMI verisi için Temmuz ayına yönelik beklentiler sektördeki genişlemenin aynı şekilde devam edeceği yönünde ve 51,9 olarak beklentiler oluşuyor. PMI verisinin beklentilerin üzerinde açıklanması durumunda Euro para biriminde değer artışı meydana gelebilirken, beklentilerin altında veya 50 kritik seviyesinin altında açıklanabilecek bir veri Euro'da değer kaybına neden olabilir. (10:30)

Almanya Hizmetler PMI: Geçtiğimiz dönem 53,8 olarak açıklanan Almanya hizmetler sektörü PMI verisi için Temmuz ayına yönelik beklentiler sektördeki genişlemenin ivme kazanacağı yönünde ve 54,0 olarak beklentiler oluşuyor. PMI verisinin beklentilerin üzerinde açıklanması durumunda Euro para biriminde değer artışı meydana gelebilirken, beklentilerin altında veya 50 kritik seviyesinin altında açıklanabilecek bir veri Euro'da değer kaybına neden olabilir. (10:30)

Euro Bölgesi İmalat PMI: Euro Bölgesi genelinde Temmuz ayı için açıklanacak imalat sektörü PMI verisinde beklentiler 52,5 düzeyinde ve bir önceki veriye göre değişim olmayacağı beklentisi görülüyor. PMI verisinin beklentilerin üzerinde açıklanması durumunda Euro para biriminde değer artışı meydana gelebilirken, beklentilerin altında veya 50 kritik seviyesinin altında açıklanabilecek bir veri Euro'da değer kaybına neden olabilir. (10:30)

Euro Bölgesi Hizmetler PMI: Euro Bölgesi genelinde Temmuz ayı için açıklanacak hizmetler sektörü PMI verisinde beklentiler 54,2 düzeyinde ve bir önceki veriye göre sektörün genişlemesinin ivme kaybedebileceği bekleniyor. PMI verisinin beklentilerin üzerinde açıklanması durumunda Euro para biriminde değer artışı meydana gelebilirken, beklentilerin altında veya 50 kritik seviyesinin altında açıklanabilecek bir veri Euro'da değer kaybına neden olabilir. (10:30)

ABD İmalat PMI: ABD'de Temmuz ayı için imalat sektörü PMI verisi beklentileri 53,6 seviyesinde ve sektördeki genişlemenin aynı şekilde devam edeceği bekleniyor. Beklentilerin üzerinde açıklanacak PMI verisi Dolar'da değer kazancı sağlayabilirken, beklentilerin altında ve 50 kritik seviyesi altında açıklanabilecek PMI rakamları Dolar'da değer kaybına neden olabilir. (16:45)

ABD Sondaj Kule Sayısı: ABD'de haftalık olarak aktif olarak faaliyet gösteren petrol sondaj kule sayısını göstermektedir. Geçtiğimiz hafta 638 olarak açıklanan sondaj kule sayısındaki artış, üretimin de artacağına işaret edebilir ve petrol fiyatında düşüşe neden olabilir. Sondaj kule sayısındaki düşüş ise üretimin düşeceğine işaret edebilir ve arzın düşmesinden dolayı ham petrol fiyatında yükselişe neden olabilir. Fakat geçmiş hareketler ham petrolün ters tepki vermesine de neden olabildiğini göstermektedir. (20:00)

Ekonomik takvim

10:00 EUR Fransa İmalat PMI(Temmuz) (Beklenti:50.8 Önceki:50.7)
10:00 EUR Fransa Hizmetler PMI(Temmuz) (Beklenti:53.8  Önceki:54.1)
10:00 EUR Fransa Kompozit PMI(Temmuz)  (Beklenti:53.3  Önceki:53.3)
10:30 EUR Almanya İmalat PMI(Temmuz) (Beklenti:51.9  Önceki:51.9)
10:30 EUR Almanya Hizmetler PMI(Temmuz) (Beklenti:54.0  Önceki:53.8)
10:30 EUR Almanya Kompozit PMI(Temmuz) (Beklenti:53.9  Önceki:53.7)
11:00 EUR Euro Bölgesi İmalat PMI(Temmuz) (Beklenti:52.5  Önceki:52.5)
11:00 EUR Euro Bölgesi Hizmetler PMI(Temmuz) (Beklenti:54.2  Önceki:54.4)
11:00 EUR Euro Bölgesi Kompozit PMI(Temmuz) (Beklenti:54.0  Önceki:54.2)
16:45 USD ABD İmalat PMI(Temmuz) (Beklenti:53.6  Önceki:53.6)
17:00 USD ABD Yeni Konut Satışları(Haziran)  (Beklenti:548K Önceki:546K)
20:00 USD ABD Sondaj Kule Sayısı (Önceki:638)

http://www.integralmenkul.com.tr/​

http://www.integralforex.com.tr/

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap