17 °C

Hacı Boydak'ın LYS heyecanı

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak LYS-3'te ter döktü.

Hacı Boydak'ın  LYS heyecanı

KAYSERİ - Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, LYS-3'te ter döktü. Sınav öncesi heyecanlandığını belirten Boydak, "Hanımın rızasını da alırsak, üniversiteyi bitireceğim" dedi.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde sınava giren Boydak, sınavdan önce biraz heyecanlı olduğunu belirtti Yıllar önce 3 dersten 'takıntısı' olunca akşam lisesindeki eğitimini bıraktığını ifade eden Boydak, "Bir Pakistan gezimizde, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata'ya bu durumdan bahsetmiştim. O da sağ olsun, bize bir sürpriz yaparak, eski tasdiknamemi bulup, açık liseye kaydımızı gerçekleştirdi. Bize de okumak düştü. Güzel bir planlama yaparak 2 yıl süren iyi bir çalışma dönemi geçirdim" dedi.

YGS'ye girdiğinde 140 ve üzeri bir puan alıp, açık öğretime devam etmeyi hedeflediğini, ancak sınavdan 188 puan alınca hedef büyüttüğünü ifade etti. Boydak, "Şimdiki hedefim, Melikşah Üniversitesinin işletme, iktisat bölümüne girmek" diye konuştu.

Tek dil bileni işe almıyoruz

Eğitimli insanlara her zaman saygı duyduğunu belirten Boydak, şöyle devam etti:

"Bazı eski deyimler geride kaldı. Mesela, (Okumam, yazmam yok, ama Kayseriliyim) diye bir laf vardı. O da geçmişte kaldı. Bizim okumamız, yazmamız da olacak, ama yine de Kayserili olacağız. Dünyayı bilmek, tanımak ve eğitimli olmak ayrı bir duygu. Gençlerimizin üniversiteyi bitirmeleri gerekiyor. Ayrıca yabancı dil olarak da İngilizce'yi mutlaka bilmeleri gerekiyor. Ancak sadece İngilizce de yetmiyor, 2'nci hatta 3'üncü yabancı dil öğrenmek çok iyi. Bize yapılan iş başvurularında tek yabancı dili kabul etmiyoruz. İkinci yabancı dil bilmelerini, doktora yapmalarını istiyoruz. Şartlar değişti ve hayatımızın her aşamasında eğitime ihtiyacımız var."

Sınavdan başarıyla çıkacağına inandığını kaydeden Boydak, "Hanımın rızasını da alırsak, üniversiteyi bitireceğim. Ondan sonra da yüksek lisansımı yapacağım. Bu sene yabancı dile de ağırlık vereceğim ve İngilizce öğreneceğim" dedi.

Süreyi yetiştirmekte zorlandım

Boydak, sınav sonrasında edebiyat sorularının kolay olduğunu belirterek "Ancak coğrafya sorularının metinleri uzundu ve süreyi yetiştirmekte zorlandım" dedi.

Sınav süresini sonuna kadar en iyi şekilde değerlendirmeye gayret gösterdiğini belirten Boydak, sınavın iyi geçtiğini, istediği neticeyi alacağına inandığını kaydetti.

Boydak, "Aslında insan uykusundan, sosyal faaliyetlerinden biraz fedakarlık edince okumaya da ders çalışmaya da fırsat buluyor. Gençlere biraz daha gayret etmelerini tavsiye ediyorum. Okumanın ve öğrenmenin yaşı yok. Allah herkese gönlüne göre versin" diye konuştu.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap