5 °C

H&M Türkiye'deki ilk mağazasını açtı

İlk mağaza Bayrampaşa'daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde açıldı.

H&M Türkiye'deki ilk mağazasını açtı

İSTANBUL - H&M Türkiye'deki ilk mağazasını bugün Bayrampaşa'daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde açtı. 

Mağaza açılışı, H&M'in Üst Yöneticisi (CEO) Karl-Johan Persson, Türkiye Müdürü Leif Spang ve Mağaza Müdürü Ahu Saner'in kurdele kesme töreniyle gerçekleştirildi.

Mağazada, kadın, erkek, genç ve çocuklar için temel ürünlerin yanı sıra, "high fashion" ürünleri de yer alıyor.

Forum İstanbul'daki ilk mağaza açılışının ardından H&M, Türkiye'deki genişleme planını yeni açılışlarla sürdürecek. H&M'in ikinci mağazası Aralık ayında İstinyePark'ta açılacak. H&M ilkbahar sezonunda Sapphire Alışveriş Merkezi ve Forum Marmara Alışveriş Merkezi ile mağaza açılışlarına devam edecek.

H&M açılışında müşterilere bir de sürpriz yapıldı. H&M'den alışveriş yapan ilk 1000 müşteriye 10 liralık hediye alışveriş çeki verildi.

İlk bir saatte mağazaya giren kişi sayısı 2 bine yakın oldu. Binlerce kişi alışveriş yapmak için kuyruk oluşturdu.

H&M Ceo'su Karl-Johan Persson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'deki ilk mağazalarını açmaktan çok mutlu olduklarını, Türkiye'nin çok büyük bir genç nüfusa sahip heyecan verici bir pazar olduğunu belirtti.

Türk pazarının moda bilincinin de yüksek olduğunu ifade eden Persson, "Giriş yapmak istediğimiz tüm pazarlar için mutlaka detaylı araştırmalar yapıyoruz ve gecikme olmadığını düşünüyoruz, şu an Türkiye pazarına giriş yapmamız için en uygun zaman. Biz Türkiye'ye Türkiye bize hazır" dedi.

"İkinci mağazamızı aralık ayı başında İstinye Park'ta açacağız"

Forum Istanbul sonrasında yeni açılışlarla genişleme planlamalarına devam edeceklerini bildiren Persson, "İkinci mağazamızı Aralık başında İstinye Park'ta açacağız. İlkbahar Yaz sezonunda açacağımız diğer mağazalarımız ise Sapphire Alışveriş Merkezi ve Forum Marmara Alışveriş Merkezi" dedi.

Karl-Johan Persson, Türkiye pazarına inançlarının büyük olduğunu ve genişleme planlarını da bu yönde sürdürdüklerini, başka şehirlerde de mağaza açmak için araştırmalarını yaptıklarını belirtti.

Türkiye'deki faaliyetlerinin tamamen Türkiye üzerine kurulu olduğunu ifade eden Perrson, "İsveç merkezli olarak tüm genişleme planlamamızı yürütmekteyiz. Ülkenizde her şehir kendi dinamizmini kendi içinde barındırıyor ve her nokta ayrı bir potansiyel. Orta Doğu ve komşu ülke pazarları ile alakalı H&M olarak mağazalarımızla yer alıyoruz ve bu nedenle Türkiye menşeli bir planlamamız söz konusu değil" şeklinde konuştu.

"Türkiye önemli pazar"

Türkiye'nin yatırım açısından şu an hedeflerini yoğunlaştırdıkları önemli bir pazar olduğunu ve büyüme hedefi ile Türkiye'de yer aldıklarını vurgulayan Persson, çok büyük bir genç nüfusa sahip olması, modayı seven bir müşteri kitlesinin Türkiye'de yer almasının, kendilerini yatırım planlarını şekillendirirken heyecanlandırdığını kaydetti.

Persson, "Türkiye pazarına H&M olarak çok güveniyor ve inanıyoruz, Türkiye'deki H&M mağazaları da tüm dünyadaki gibi aynı konsept ile açılacak ve olması gerektiği kadar bir yatırım bütçesi ayırdığımıza inanıyoruz" dedi.

H&M fiyat politikasının tamamen müşteri odaklı olduğunu belirten Persson, "H&M olarak ana mesajımız moda ve kaliteyi en iyi fiyatla tüketicilere sumak. H&M fiyat politikası tüm dünyada aynıdır ve Türkiye'de de aynısı olacak. Fakat bazı ürünlerde vergiler ve benzeri faktörlerden ötürü ufak farklılıklar söz konusu olabilir" diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.