8 °C

Hava sıcaklığı 4 derece artacak

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde ise 4 derece artışla mevsim normalleri üzerinde seyredecek

Hava sıcaklığı 4 derece artacak

ANKARA - Hava sıcaklığı, Batı bölgelerde 2 ile 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde ise yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Edirne, Kırklareli, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Mersin'in iç kesimleri, Ankara'nın kuzey ve doğusu, Çankırı, Kırıkkale ve Adıyaman çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Ardahan ile Giresun ve Artvin'in iç kesimleri, Sivas'ın kuzeydoğusu ve Erzincan'ın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, batı bölgelerde 2 ile 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklık, yurt genelinde mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredecek. 

Rüzgar ise genellikle kuzey ve batı, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek. 

Kuvvetli yağış

Yağışların, öğle saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Ardahan ile Giresun ve Artvin'in iç kesimleri, Sivas'ın kuzeydoğusu ve Erzincan'ın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji, su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. 

Bazı illerde hava durumu

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu.(26) 
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ve doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25) 
İZMİR: Az bulutlu. (29) 
ADANA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28) 
ANTALYA: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu.(26) 
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(22) 
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (16) 
DİYARBAKIR: Parçalı, yer yer çok bulutlu.(29) 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.