20 °C

HGS Avea merkezlerinden de alınabilecek

HGS Avea merkezlerinden de alınabilecek

 

 
 
İSTANBUL - PTT ve Avea arasında imzalanan işbirliği ile Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ürünlerinin satış ve yüklemesi, Avea İletişim Merkezlerinden de yapılabilecek. Hizmetten Avea'lı olan, olmayan herkes yararlanabilecek.
 
Yapılan açıklamaya göre, PTT ile imzalanan işbirliği kapsamında Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin'deki Avea İletişim Merkezleri'nde 24 Aralık itibariyle HGS kart, HGS etiket satışı ve yüklemesi gerçekleştirilebilecek.
 
HGS etiket veya kartını satın almak için, başvuru yapan kişinin ruhsat sahibi olmasına gerek olmaksızın, ruhsat veya ruhsat fotokopisi ile birlikte Avea İletişim Merkezlerine başvurmaları yeterli olacak.
 
PTT ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve 17 Eylül 2012 itibariyle hizmete sunulan Hızlı Geçiş Sistemi'nin satış ve yükleme yetkisi PTT dışında Avea İletişim Merkezleri'ne de verildi.
 
İşbirliği ile "Hızlı Geçiş Sistemi"ne henüz geçiş yapmamış sürücülerin işlemlerini daha rahat yapabilmeleri için Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin'deki Avea İletişim Merkezleri HGS'ye geçişte vatandaşlara hizmet verecek.
 
PTT Genel Müdürü Osman Tural, işbirliğine ilişkin değerlendirmesinde, 1 Ocak 2013'ten itibaren Kartlı Geçiş Sistemi'nin (KGS) yerini alacak olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ürün satışı ve bakiye yükleme işlemlerinin Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin'deki Avea bayilerince de verileceğini kaydetti.
Bu illerdeki herhangi bir Avea bayiine giderek HGS ürünlerinin alınabileceğini ve bu ürünlere bakiye yüklemesi yapılabileceğini dile getiren Tural, müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda gerçekleşen bu işbirliğinden halkın da memnun olacağına inandığını, Avea ile işbirliklerinin devam etmesini temenni ettiğini belirtti.
 
Tüm altyapımız ve teknolojimiz hazır
Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir ise şunları kaydetti:
"PTT ile böyle bir işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Vatandaşlarımızın uygulamaya daha rahat geçebilmesi için PTT ile böylesi bir hizmeti veriyor olmak bizim için çok önemli. Türkiye'nin en büyük şehirlerinde hizmet veren yaygın bayi ağımızla herkes kolayca ve hiç beklemeden HGS'ye geçiş yapabilecek.
Bayilerimizde tüm çalışanlarımızla, hangi operatörün abonesi olursa olsun araç sahiplerinin hizmetindeyiz. Avea olarak hayatı kolaylaştıran hizmetlerimizle fark yaratmaya devam ediyoruz. Halkımızın yeni yıla HGS sistemine geçmiş bir şekilde girmesi için tüm altyapımızı ve teknolojimizi en üst seviyede hizmet vermesi için hazır duruma getirdik."
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap