7 °C

İBB'den sağanak bilançosu

İBB, İstanbul'da etkili olan sağanak yağış ve fırtınanın bilançosunu açıkladı. Buna göre 389 ağaç devrildi, 296 çatı uçtu.

İBB'den sağanak bilançosu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kenti dün akşam saatlerinde etkisi altına alan şiddetli fırtınanın ardından yürütülen çalışmalara ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, İstanbul İtfaiyesinin devrilen 214 ağaç ve 296 çatı uçması olayına, Park Bahçeler Daire Başkanlığının ise devrilen 175 ağaca müdahale ettiği bilgisine yer verildi.

Çengelköy'de fırtınadan devrilen 26 metre boyunda, 126 santimetre çapındaki 176 yaşındaki çınar ağacının tekrar hayata döndürülmesi için Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı özel bir çalışma yürütüyor.

Öte yandan, yağış nedeniyle çöken Şişli Ermeni Mezarlığı'nın istinat duvarının tekrar yapılmasına başlandı. Ekiplerin, enkaz kaldırma işlemini tamamlamasının ardından başlattığı duvar örme çalışmaları devam ediyor.

Ayrıca Büyükşehir Belediye ekipleri kent genelinde su baskınlarına 7 bin 350 personel, bin 194 araç, 417 motopomp ve 786 dalgıç pompası ile müdahale ediyor.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.