İçişleri Bakanlığı'na terör saldırısı: Canlı bomba kendini patlattı

Ankara'da İçişleri Bakanlığı önünde terör saldırısı düzenlendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saat 09:30 meydana gelen olayın terör saldırısı olduğunu, iki polisin yaralandığını, biri kendini patlatan iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise saldırıyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Çankaya ilçesindeki Kızılay semtinde İçişleri Bakanlığı binası yakınlarında duyulan patlama ve silah seslerinin ardından emniyet güçleri bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

TBMM Çankaya kapısına da yakın bir noktada duyulan patlama sesi nedeniyle Atatürk Bulvarı trafiğe kapatıldı.

Özel harekat polisleri de olay yerine intikal etti. İtfaiye ve sağlık ekipleri de olay yerinde.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saat 09:30 meydana gelen olayın terör saldırısı olduğunu, iki polisin yaralandığını, biri kendini patladan iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Meclis’e giriş çıkışlar güvenlik önlemiyle geçici olarak durduruldu. 

Soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, saldırı ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli soruşturma başlatıldığını belirterek, "Olayla ilgili görevlendirilen Başsavcıvekili koordinasyonunda soruşturma tüm yönleriyle geniş çaplı şekilde sürdürülecektir." açıklamasını yaptı.

Olay nasıl gerçekleşti?

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre Kayseri plakalı araçla 2 terörist bakanlık nizamiyesine geldi.

Teröristlerden biri uzun namlulu silahla ateş açtı, sonra da kendini patlattı. Yine uzun namlulu silahla ateş açan diğer terörist de polis tarafından öldürüldü.