26 °C

İmamoğlu: YSK'yı kınıyorum, vazgeçmeyeceğiz

Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzün’de gerçekleştirdiği konuşmasında, YSK'nın kararına tepki gösterdi. İmamoğlu, "Aynı kurullarla geçen yıl cumhurbaşkanı seçtin, aynı kurullarla anayasa değişti. O zaman cumhurbaşkanlığı seçimi de anayasa da şaibelidir" dedi.

İmamoğlu: YSK'yı kınıyorum, vazgeçmeyeceğiz

Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nde YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal kararının ardından açıklama yaptı.

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Bu güzel ülkenin güzel insanları bu akşam sizlerle birlikte olduk.

Bu ülke adına, millet adına en güzel duygularımızı dualarımıza sığdırdık.

Ramazan ayı kul hakkı yememe ayıdır. Biz bu ülkede kul hakkı yensin istemiyoruz. Biz bu ülkede çocuklarımızın geleceği aydınlık olsun istiyoruz. Biz bu ülkede gençlerimiz başka ülkelerde hayal kursun istemiyoruz. Bizim Ramazan ayında ettiğimiz dualar bunlar. İnsanlara bol bereket diledik. İşsizliğin sona ermesini istedik.

Ramazan ayı, kucaklaşma ayı, komşunu hissetme ayı. Biz kucaklaşacağız dedik. Bu şehirde yaşayan 16 milyon insanı vatansever dedik. İstanbul İttifakı'nın oyuna talibiz dedik. Bizim için siyasi partiler araçtır, amaç millete hizmet dedik. Bu amaçla yola çıktık.

Biz bu şehri milyonlarca insanın alın teriyle kazandık. Alın terinin en büyük şahidi sizlersiniz. Bu şehir elimizden almaya çalıştılar. Emeğimizi çalmaya çalıştılar. AA'nın utanmaz yöneticileri 12 saat bilgi paylaşamadılar. Yüzyılın medya rezilliğini yaşattılar.

Umudunuzu yitirmeyin, buradayız, asla vazgeçmeyin.

31 Mart'tan sonra akıllarındaki tüm şeytanlıkları, şaibeleri işleri kendileri kazanamayınca gerekçe olarak ürettiler. Her ürettikleri gerekçe çürüdü. Biz o akşam bu kadar kararlı olmasaydık sabahın kör vaktinde çıkıp atın alan Üsküdar'ı geçti diyeceklerdi. Dedirtmedik.

Demokrasi mücadelesi verdiniz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediniz.

İlkelerimizden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz.

Yüksek Seçim Kurulu'nu kınıyorum. Aynı kurullarla geçen yıl cumhurbaşkanı seçtin, aynı kurullarla anayasa değişti. O zaman cumhurbaşkanlığı seçimi de anayasa da şaibelidir. 

İstanbul seçimleri anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir.

Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam Türk gençliğiyiz. Bu ülkede karar vericiler gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde olabilirler. Ama biz asla vazgeçmeyeceğiz.

Ben 16 milyon İstanbullu ile yürüyeceğim. Ben artık inanıyorum; toplumun tamamının vicdanı bizimle. Bütün Türkiye'nin adalet duygusu bizimle beraber.

Yarından itibaren her anımı sizinle paylaşacağım. 

Ben bir kişiden talimat almayacağım. 16 milyondan talimat alacağım. Bana değil, 16 milyon insana hizmet edeceksiniz dedim. Büyükşehirde israf yok dedim. 15 günde elde ettiğimiz bilgilerle sizin hakkınızı nasıl koruyacağımı bildiğim için israfa artık yer yok dedim, onun için beğenmediler. Artık kişilere, gruplara, partilere, derneklere, vakıflara, cemaatlere yer yok dedim. İşte onun için sevmediler, istemediler. Sizden isteğim komşularınıza, arkadaşlarınıza Türk milleti için yapılan bu haksızlığı anlatmaya başlayın.

Son olarak her şey çok güzel olacak. Sakın güler yüzünüzü kaybetmeyin. Yüreğinizdeki umudu kaybetmeyin.