İmamoğlu'na suikast girişimi iddiası

İBB Başkanı İmamoğlu'na terör örgütü IŞİD tarafından suikast planlandığı iddia edildi. Haberler üzerinde açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanmasının söz konusu olmadığını bildirildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na terör örgütü IŞİD tarafından suikast planlandığı öne sürüldü. Bazı haber siteleri ise suikast hazırlığında olan terör örgütü IŞİD militanlarının son anda yakalandığını iddia etti. 

Suikast hazırlığı haberlerine yönelik açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü ise bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanmasının söz konusu olmadığını bildirdi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

Bazı basın yayın organlarında yer alan “İMAMOĞLU'NA yönelik suikast emri verilen DEAŞ Militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir.

Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır.

Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir.

PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir."