18 °C

İmamoğlu'ndan ilk açıklama

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal kararının ardından Ekrem İmamoğlu, "YSK'nın resmi açıklamasını bekleyeceğim, resmi açıklamadan sonra açıklama yapacağım" dedi.

İmamoğlu'ndan ilk açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi kararına ilişkin, "YSK'nin kararını bekleyeceğim, resmi açıklamasını bekleyeceğim. Ondan sonra beni bekleyin. Bu akşam size geniş geniş fikirlerimi anlatacağım." dedi.

İmamoğlu, Sultanbeyli'de iftar için bir ailenin evine misafir olduğu sırada, sosyal medya hesaplarından YSK'nin kararını değerlendirdi.

Bazı duyumlar aldığını belirten İmamoğlu, "Bazı yayınlar yapıldı ama YSK'nin kararını bekleyeceğim, resmi açıklamasını bekleyeceğim. Ondan sonra beni bekleyin. Bu akşam size geniş geniş fikirlerimi anlatacağım. Hiç endişeniz olmasın. Ben her anımı şehrin güzel insanlarıyla paylaşacağıma en başta söz vermiştim. Onun için bu sofrada sizlerle selamlaşma ihtiyacı hissettim. İstanbul'un en güzel noktasında sizlere düşüncelerimi anlatacağım. Her şey çok güzel olacak." değerlendirmelerinde bulundu.

Vatandaşlara umutlarını kaybetmeme tavsiyesinde bulunan İmamoğlu, "Birileri yanlış yapacak, eksik yapacak, hatalar yapacak, çok kötü işlere karışacak ama biz, hep beraber umudu taşıyacağız. Her şey çok güzel olacak." dedi.

Yavaş: Hak yerini bulacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabından "İstanbul'da da hak yerini bulacak" açıklamasında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise, YSK kararıyla ilgili olarak "Karar Erdoğan ile Bahçeli'nin talimatıyla alındı" yorumunu yaptı.

CHP'de olağanüstü toplantıCHP'de olağanüstü toplantı

İstanbul seçimi 23 Haziran'daİstanbul seçimi 23 Haziran'da