25 °C

İMİB'in 12 bin TL'lik yarışması

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), iç mimar ve tasarımcı gençlerle doğal taş sektörünü buluşturmayı amaçlayan bir yarışma düzenledi. Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen yarışmada birinci olan çalışma 12 bin TL ödül alacak.

İMİB'in 12 bin TL'lik yarışması

İSTANBUL - Genç mimar, iç mimar ve tasarımcıları sektör temsilcileri ile buluşturmayı ve Türk doğal taşlarını daha yakından tanıtmayı hedefleyen İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), bu amaçla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliği ile "Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar" adlı projeyi hayata geçiriyor.

Ekim ayında start verilen projenin en önemli ayağı ise "Doğal Taş Kullanımında Ezberleri Bozmak" isimli tasarım yarışması…

İMİB tarafından MSGSÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü işbirliği ile gerçekleştirilen tasarım yarışmasına, Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans ve lisansüstü öğrenciler ile Meslek Yüksek Okullarından ön lisans öğrencileri başvurabiliyor. Yarışma sonunda birinciye 12 bin, ikinciye 8 bin, üçüncüye ise 4 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca 5 adet 2 bin TL’lik mansiyon ve 2 bin TL’lik toplam satın alma ödülü de sahiplerini bulacak. Tasarımları göndermek için son tarih ise 11 Mayıs.

"Doğal Taş Kullanımında Ezberleri Bozmak" isimli tasarım yarışmasında yarışmacılardan; doğal taş kullanarak günlük yaşamda kullanılabilecek, üretilebilir, özgün tasarımlar ve ürünler ortaya koymaları bekleniyor. İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer, bu yarışma ile mermer, traverten, granit gibi doğal taş artıklarının tasarımsal anlamda değerlendirilmesi konusunda yeni ufukların gelişmesini, sürdürülebilir ürünlerin tasarlanmasına katkı sağlanmasını, başarılı öğrencilere istihdam ve öğrenim desteği sağlanmasını, geleceğin tasarımcı adaylarının sektörle buluşturulmasını ve bu alandaki başarılı tasarımların ödüllendirilmesini amaçladıklarını söylüyor.

Yarışmaya bireysel katılım yapılabileceği gibi grup olarak da katılmak mümkün. Adayların öncelikle www.dogaltaslatasarliyorum.com sitesinden ön kayıt yaptırmaları gerekiyor. Yarışmaya katılacak projelerin; 70X100 ebadında fotoblok baskı, CD ve rapor olarak 11 Mayıs Cuma günü saat 17.00’ye kadar projenin internet sitesinde yer alan yarışma raportörlük adresine gönderilmesi gerekiyor. Tasarımlar; MSGSÜ öğretim üyeleri ve İMİB üyelerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan yarışmacıların isimleri, 8 Haziran’da gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak.

Yarışma şartnamesine www.dogaltaslatasarliyorum.com web sitesinden ve İMİB’e 0212 454 08 72 numaralı telefondan ulaşmak mümkün.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap