İnternetten en çok cep telefonu alınıyor

'Sahibindex' verilerine göre, 2015 yılının ikinci çeyreğinde en çok cep telefonu satıldı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarını ortaya koyan "sahibindex" alışveriş verilerine göre, 2015 yılının ikinci çeyreğinde en çok cep telefonu satıldı. 

Sahibinden.com'un açıkladığı 2015 yılı ikinci çeyrek sahibindex alışveriş verilerine göre, söz konusu dönemde alışveriş kategorisine girilen ilanlarda ilk sırayı cep telefonu alırken, onu bilgisayar ve giyim&aksesuar ilanları izledi. 

İkinci çeyrekte teknoloji kategosinde en çok cep telefonu satıldı. Cep telefonunda en çok tercih edilen marka ortalama 680 liralık satış fiyatıyla Samsung olurken, onu Apple, LG ve Nokia takip etti. Akıllı telefonlar içinde ise en çok satılan cep telefonu altın renkli iPhone 5S oldu. Satışı gerçekleşen cep telefonlarında android işletim uygulamalı, dokunmatik ekran en çok tercih edilen özellikler arasında yer aldı. 

İncelenen dönemde sahibinden.com kullanıcıları dizüstü bilgisayarda en çok HP markasını tercih etti. Netbook'larda Acer, Tablet PC'de de Apple kullanıcıların ilk tercihi oldu. 

Klasik severlerin tercihi SLR fotoğraf makinelerinde ise en çok satılan marka Canon oldu. Canon'u, sırasıyla Nikon ve Sony takip etti. 

Bu konularda ilginizi çekebilir