9 °C

İstanbul'da AVM inşaatında göçük

Üsküdar'da bir AVM inşaatında göçük meydana geldi. Park halindeki bir minibüs, bulunduğu alanın çökmesi sonucu inşaata yuvarlandı.

İstanbul'da AVM inşaatında göçük

Olay sırasında inşaatta işçilerin bulunmaması olası bir faciayı önlerken, itfaiye ekipleri göçük altında kalan aracın kurtarılması için çalışma başlattı.

Alınan bilgiye göre, Çengelköy Bosna Bulvarı üzerinde yer alan bir AVM’nin temel kazısı sırasında göçük meydana geldi. Göçük sırasında inşaat sahasında işçi bulunmadığı için olası bir facianın eşiğinden dönüldü. 

Göçükte bir otomobil toprak ve moloz yığını altında kalırken, aracın kurtarılması için çalışma başlatıldı. İnşaatın hemen yanında bulunan otoparktaki araçların da zemindeki kayma nedeniyle büyük tehlike atlattığı görüldü. Kaymak üzere olan araçlar, olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. İnşaatın temeline düşen minibüs ise büyük bir vinç yardımıyla yine itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı.

Yaşanan olay sırasında çevredeki vatandaşlar da büyük panik yaşadı. Özellikle aracı kayan vatandaşlar, çalışmaları tedirginlikle izledi. Vatandaşlar, “Olay gördüğünüz gibi. Neyse ki yaralanan yok. Büyük bir facianın eşiğinden döndük” dedi.

30036035.jpg

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap