İstanbul'da ruhsat usulsüzlüğüne 5 tutuklama

Operasyonda, çalışma ruhsatı almak isteyen alışveriş merkezleri ve iş yerlerine usulsüz belge düzenledikleri iddia edilen 10 şüpheliden 5'i tutuklandı, 5'i de serbest bırakıldı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Çalışma ruhsatı almak isteyen alışveriş merkezleri ve iş yerlerine usulsüz belge düzenlenmesine ilişkin operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheliden 5'i tutuklandı, 5'i de serbest bırakıldı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen 10 şüphelinin, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Mesut Erdinç Bayhan tarafından ifadesine başvuruldu. Savcı Bayhan, 10 şüpheliyi de tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

Hakimlikçe bu sabaha dek süren sorgu sonucunda 10 şüpheliden 5'inin tutuklanmasına karar verilirken, 5'i de serbest bırakıldı.

16 şüpheli adliyeye getirildi

Soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına tutulan 16 şüpheli daha Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Diğer 2 şüphelinin ise işlemlerinin bitmesiyle birlikte öğle saatlerinde adliyeye getirileceği öğrenildi.

Şüphelilerin savcılıkça ifadelerinin alınması bekleniyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir