İstanbul'da AKOM'dan kar yağışı uyarısı

İstanbul'da bugün şehir merkezinde kar yağışı bekleniyor. Pazar gününe kadar devam edecek karla karışık yağmur, yeni hafta içinde salı sabahı tekrar başlayıp çarşamba akşamına kadar sürecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, bu akşam saatlerinde itibaren İstanbul genelinde karla karışık yağmur ve kısa süreli kar yağışı uyarısı yapıldı.

Pazartesi günü etkisini kaybedecek olan Sibirya kökenli soğuk ve yağışlı hava, salı sabah erken saatlerden itibaren tekrar başlayıp çarşamba akşam saatlerine kadar il genelinde devam edecek.

AKOM’dan yapılan açıklama şöyle:

“Sibirya kökenli soğuk ve yağışlı hava, bu akşam saatlerinden itibaren bölgemiz üzerinde etkisini artırması, pazar gününe kadar şehir merkezinde karla karışık yağmur ve kısa süreli kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca pazar ve pazartesi günleri mola vermesi beklenen yağışların, salı sabah erken saatlerden itibaren tekrar etkili olacağı, çarşamba akşam saatlerine kadar il genelinde aralıklı kar yağısı geçişlerinin yaşanacağı tahmin edilmektedir. Soğuk hava, muhtemel kar yağışı nedeni ile yaşanacak olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve tedbirli olunması önemlidir.”

Bu konularda ilginizi çekebilir
kar