26 °C

İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor

İstanbul'da son günlerde yüzünü gösteren güneş dün yerini sisli bir hava bıraktı. Kentte bugün sağanak yağışla birlikte sıcaklığın 6 derece düşmesi bekleniyor.

İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok kentte bugün yağışlı hava hakim olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Sivas, Amasya, Samsun, Sinop, Gümüşhane, Bayburt, Bingöl ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde gök gürültülü sağanak, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların Muğla, Aydın kıyıları, Antalya, Isparta'nın güney ve batısı, Burdur'un doğu kesimleri ile zamanla Mersin çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması öngörülüyor. Meteoroloji, sel, su baskını, yıldırım, dolu, hortum vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yaptı.

Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı ile birlikte doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Güney ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bazı illerde hava durumu şöyle:

İstanbul: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11 derece
İzmir: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16 derece
Ankara: Parçalı çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı 14 derece
Samsun: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 24 derece
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, zamanla aralıklı yağmurlu 11 derece

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap