İstanbul'da toplu taşıma araçlarında dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu taşıma araçlarını dezenfekte ediyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı da virüslere karşı dezenfekte edildi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu taşıma araçlarını dezenfekte ediyor. 

İBB ekipleri, Kadıköy, Eminönü, Beşiktaş, Sultanbeyli, Mecidiyeköy ve bazı peronlarda, sefer aralarında İETT ve özel halk otobüslerinde yaptığı dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. 

Salgın hastalıklara karşı toplu taşıma araçlarındaki riski azaltmaya yönelik çalışmalarda, doku dostu, geniş antimikrobiyal etkinliğe sahip, ortamdaki tüm bakteri, virüs, mantar ve parazitleri kısa sürede etkisizleştiren bir dezenfektan kullanıldığı belirtildi. 

Otobüs sürücüleri de yapılan çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı virüslere karşı dezenfekte edildi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı hastalıkların yayılmasını önlemek için dezenfekte edildi.

Havalimanında yolcuların giriş yaptığı güvenlik noktalarından başlanarak uçağa biniş için kullanılan körüklere kadar olan bölgelerde, kontuarlarda ve bekleme alanlarında uluslararası standartlarda dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Gece başlayan çalışmalar sabah saatlerine kadar devam etti.

Dezenfekte işlemleri Sağlık Bakanlığı ruhsatlı solüsyonlar kullanılarak, uzmanlar tarafından el ULV cihazları ile (Ultra Low Volume - İnce püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sis üretir) yapıldı.

Ayrıca yine terminal binasında yolcuların yoğun kullandığı birçok alana sıvı el dezenfektanları yerleştirildi.

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında havalimanı personelinin eldiven ve maske takarak çalıştıkları görülürken, terminaldeki dezenfeksiyon işlemlerinin kısa aralıklar ve periyotlarla devam edeceği belirtildi.

Etiketler