İTSO’dan kadınlara özel seminer

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Kadın Girişimcilere yönelik olarak ‘Sosyal Girişimcilik ve Fark Yaratan Kadınlar’ konulu bir seminer düzenliyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İTSO Kadın Girişimciler Kurulu ve İzgören Akademi işbirliğinde ‘Sosyal Girişimcilik ve Fark Yaratan Kadınlar’ konulu seminer düzenliyor. 8 Mart Cuma günü saat 15.00’da Oda Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan seminere konuşmacı olarak katılacak olan Dr. Zafer Parlak, Kadın Girişimcilere ve girişimci adaylarına önemli bilgilendirmelerde bulunacak.

Seminer ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Toplumlar, ancak kadınlarına verdiği değer ve yüklediği roller düzeyinde büyüyebilirler. Bir toplumdaki kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarındaki etkinlikleri, o toplumun bu alanlardaki gelişimini de doğru orantılı şekilde etkiler. Cinsiyet ayrımcılığı ve fırsat eşitsizliği nedeniyle erkeklere göre sosyal statüleri hep aşağıda olarak tanımlanan kadınların sadece erkeğe ve onun insafına bağımlı kalmaları toplumumuzda büyük bir sorundur” dedi.

Buna rağmen tüm güçlüklere göğüs gerip hem kendisini hem de çevresini geliştiren kadınların sayısının da Türkiye’de yadsınamayacak kadar çok olduğuna işaret eden Uğurdağ, “Kendi girişimcilik örnekleriyle topluma örnek olan ve sadece kendisine odaklanmayıp topluma da katkıda bulunan kadın örnekleri ülkemizde de giderek artmaktadır. Hayatlara, kurumlara, ailelere ve bireylere değer katan kadın örnekleri hepimize ilham vermektedir” diye konuştu. Yavuz Uğurdağ, ‘Sosyal Girişimcilik ve Fark Yaratan Kadınlar’ konulu seminerde hem bireysel çabaları hem de sivil toplum kuruluşları bünyesinde yaptıkları faaliyetlerde öne çıkan, ilham verici kadınları başarı öykülerinin anlatılacağını kaydetti.

Bu konularda ilginizi çekebilir