14 °C

İzmir'de AVM'de yangın

İzmir'in Balçova İlçesi'ndeki bir alışveriş merkezinin sinema katında belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangına çok sayıda ekip müdahale etti.

İzmir'de AVM'de yangın

İzmir'in Balçova ilçesinde çok katlı bir otelin de bulunduğu AVM'nin bir bölümünde çıktı. Henüz sebebi belirlenemeyen yangın nedeniyle bölgeye onlarca itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine ekipler gelmeden önce, ilk müdahaleyi o sırada tesadüfen bölgede sulama yapan Balçova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yaptı. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler yangına müdahale etti.

Sinema bölümüne yakın alanda çıkan ve büyük paniğe neden olan yangında, çalışanlar da paniğe kapıldı. Yangın bir anda içerideki depo ve koridor kısmını etkisine alınca alevlere müdahale güçleşti. 5 ekip yangına kontrol altına almaya çalışırken, çevrede de güvenlik önlemleri alındı.

Çalışanlar tahliye edildi

Yangın, sinema bölümünün yangın geçirmez malzemeleri nedeniyle çok fazla sıçramazken, AVM'nin yolu da trafiğe kapatıldı. İçerideki çalışanları da tahliye eden ekipler, 1 saatlik bir çalışmanın ardından yangını güçlükle kontrol altına aldı. Yangının herhangi bir can kaybına neden olmaması ise rahat bir nefes aldırdı. Öte yandan, sabah erken saatlerde olması nedeniyle yangının çıktığı alanda müşterilerin bulunmadığı öğrenildi.

Yangına şahit olan vatandaşlar, alevleri görünce paniğe kapıldıklarını ifade ederken, yangında maddi hasar oluştu. Soğutma çalışmalarının sürdüğü bölgedeki yangınlar ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.