18 °C

”Karayalçın'ın yerinde olsam bu işi bırakırım”

AKP Ankara adayı Gökçek, "7 puan farkla kazandıklarının gözüktüğünü" ifade etti

”Karayalçın'ın yerinde olsam bu işi bırakırım”

 

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti'nin adayı Melih Gökçek, CHP'nin adayı Murat Karayalçın karşısında "7 puan farkla kazandıklarının gözüktüğünü" belirterek, "Sayın Karayalçın'ın yerinde olsam, bu işi bırakırım" dedi.

Gökçek, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, aldıkları bilgilerin, yüzde 38,5 oyla Murat Karayalçın'a karşı 7 puan farkla kazandıklarını gösterdiğini söyledi.

"Bu mücadele 7 düvele karşı yapılmış bir mücadele" diyen Gökçek, daha önce de seçimlere girdiğini ancak bu seçimin "iftiralar üzerine inşa edildiğini" öne sürdü. Gökçek, "Türkiye'de adalet önünde ve siyaseten millet önünde iftira atanlar, iftiralarının hesabını birer birer mutlaka bu demokratik ülkede, demokratik yollarla vermeli, bunu da verecekler. Biz de bu hesabı soracağız. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu.

Bundan sonra projelerini gerçekleştirmek üzere çalışacaklarını anlatan Gökçek, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Partinin ve halkın yüzünü kara çıkarmayacağını vurguladı. Gökçek, "Bize kabus yaşattıklarını düşünenlerin inanıyorum ki bundan sonra geceleri uykuları kaçacak" dedi.

Belediye başkanı olarak 4 dönemdir seçilmenin gurur verici olduğunu anlatan Gökçek, "mağlup olanların da bu mağlubiyeti hazmetmesi gerektiğini" söyledi.

Gökçek, Murat Karayalçın'ın kendisine karşı 3. kez kaybettiğini ifade ederek, bu konuda söyleyecek bir şeyi olup olmadığını soran gazeteciye, "Yenilen pehlivan güreşe doymazmış" karşılığını verdi. Gökçek, "Ama Sayın Karayalçın'ın yerinde olsam, bu işi bırakırım" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap