8 °C

Kayseri'de 'Melikşah Üniversitesi' kuruluyor

Yeni vakıf üniversitesinde fen-edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik, mimarlık, hukuk fakülteleri ile sosyal bilimler ve fen bilimleri enstitüleri olacak

Kayseri'de 'Melikşah Üniversitesi' kuruluyor

 

ANKARA - Kayseri'de, ''Melikşah Üniversitesi'' adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Verilen aranın ardından TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'in başkanlığında yeniden toplanan TBMM Genel Kurulda, Yüksek Öğretim Kurumları Teşkilatı Kanunda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının görüşmelerine devam edildi.

Genel Kurulda kabul edilen kanuna göre, Kayseri'de, Burç Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından Melikşah Üniversitesi kurulacak.

Üniversite; fen-edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik, mimarlık, hukuk fakülteleri ile sosyal bilimler ve fen bilimler enstitülerinden oluşacak.

Genel Kurulda, kanunun kabul edilmesinin ardından, Seyehat Acentaları ve Seyehat Acentaları Birliği Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının görüşülmesine geçildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap