Kılıçdaroğlu: Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yıkılarak yerine millet bahçesi yapılması planlanan Atatürk Havalimanı'yla ilgili, "Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Pistinin bir bölümü sökülen Atatürk Havalimanı'na yıkım makineleri ve hafriyat kamyonlarının girmesinden sonra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çalışmalara sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Arapça bir de tweet paylaşarak yatırım yapan şirketleri de uyardı.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu milletin maddi manevi ne kadar değeri varsa sattılar. Şimdi de en değerli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar. Peki bu işe neden alelacele giriştiler? Büyük değişim öncesinde, 5'li çetelerin halktan götürdüğü paranın önemli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu acelenin nedeni? Bu parayı acilen oradan kurtarıp, seçim öncesi dışarıya mı taşımaktır asıl amaç? Yani hedef yeni havalimanını hızlıca elden çıkarmak mıdır?

'Milli servet yok edilmeye mi girişildi'

Burada asıl korku nedir? İşlenen günahların bedeli olarak, üçüncü havalimanının kamulaştırılma korkusu mu? Yeni havalimanını hızlıca satabilmek için, Atatürk Havalimanı'nın varlığı olası yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu milli servet hızlıca yok edilmeye mi girişildi?

Katarlı, Suudi Arabistanlı şirketlere mesaj

Peki bunların Katarlı veya S. Arabistanlı suç ortaklarına biz nefes aldıracak mıyız? Onlar burada rahat edebileceklerini mi zannediyorlar? Yok edilen Atatürk Havalimanı'nın değerini de çetelerden, onların siyasal ayağından ve yabancı suç ortaklarından alacağımızı bilmiyorlar mı?

Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları dilden anlatayım: Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin.

'Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir'

Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun: Bu iş “Talimat aldım, mecburdum. diyeceğiniz bir iş değildir, bunun adı vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz!”

Bu konularda ilginizi çekebilir