9 °C

Kilis'te bir eve roket mermisi düştü

Kilis'te hafta başında Suriye'deki IŞİD mevzileri tarafından düzenlenen füzeli saldırı sonrası bugün de bir eve Suriye tarafından atılan bir roket mermisi düştü. Saldırıda iki kişi yaralandı.

Kilis'te bir eve roket mermisi düştü

Kilis kent merkezinde bir sokağa Suriye'den geldiği değerlendirilen roket mermisinin isabet etmesi sonucu 1'i çocuk 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Karaali Mahallesi Türbedar Sokağa Suriye'den geldiği tahmin edilen bir roket mermisi isabet etti. Olayda 18 yaşında bir genç ve 14 yaşında Suriye uyruklu kız çocuğu yaralandı. Yaralılar, ambulansla Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kilis kent merkezindeki evin giriş katında meydana gelen patlamanın ardından incelemeler sürerken, Vali Süleyman Tapsız ve İl Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, olay yerine gelerek bilgi aldı. 

20160123_2_13937491_4822473.jpg

Vali Tapsız, kent merkezinde meydana gelen patlamaya ilişkin, "Suriye’den geldiği tahmin edilen bir roket mermisinin ilimiz merkez Karaali Mahallesi Türbedar Sokağa düştüğü anlaşılmıştır" açıklamasında bulundu.

Tapsız, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye’den geldiği tahmin edilen bir roket mermisinin kent merkezinde Karaali Mahallesi Türbedar Sokağa düştüğünün anlaşıldığını belirterek, patlama sonucunda civarda bulunan bazı binalarda hafif düzeyde hasar oluştuğunu, olay sırasında 2 kişinin hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığını ve Kilis Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını ifade etti.

Olay sırasında yaralanan vatandaşlara acil şifalar dileğinde bulunan Tapsız, patlamaya ilişkin soruşturmanın ise devam ettiğini kaydetti.

Hafta başında Suriye'deki IŞİD mevzilerinden Kilis'e üç adet füze mermisi atılmış, iki mermi boş araziye düşerken bir tanesi Eyüp Gökçeiman Ortaokulu bahçesine düşmüştü. Saldırı nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetmiş 2 kişi de yaralanmıştı.

 

 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.