Kırklareli'ne 150 bin TL sel yardımı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Başbakanlık'tan nakdi ve acil hizmetler için 150 bin lira gönderdik" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 


KIRKLARELİ - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırklareli'de "Vatandaşlarımıza Başbakanlık'tan nakdi ve acil hizmetler için 150 bin lira gönderdik" dedi.

Bakan Eroğlu, bir yakının cenaze törenine katılmak için geldiği Lüleburgaz ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Büyükkarıştıran beldesinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen selde üç kişinin hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Yardımların sel bölgesine hızlı bir şekilde ulaştırıldığını belirten Eroğlu, "Valimiz ve bütün ekipler sel bölgesindeydi. Vatandaşlarımıza Başbakanlık'tan nakdi ve acil hizmetler için 150 bin lira gönderdik. Başımız sağolsun. Selde bir hanımefendi ile baba ve oğlunun hayatını kaybetmesine hakikaten çok üzüldük. Milletimizin başı sağ olsun. Allah başka kaza bela vermesin" diye konuştu.
     
Sel mağdurları bayramı temizlik yaparak geçiriyor
   
Bu arada, Büyükkarıştıran beldesindeki sel mağdurları Kurban Bayramı'nın ilk gününü temizlik yaparak geçirdi. Büyükkarıştıran deresinin taşması sonucu sular altında kalan beldedeki 80'den fazla evde suların çekilmesinin ardından temizlik çalışmaları başladı.

Selin şokunu üzerinden atan ev sahipleri, suların çekilmesiyle evdeki zarar gören eşyalarını dışarı çıkartarak temizlemeye çalıştı. Kullanılabilecek durumda olanları ayıklayan sel mağdurları, eşyaların neredeyse tamamını atmak zorunda kaldı.

Sel mağdurlarından Zeynep Kiraz, selden evinin ve eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini ifade ederek, evdeki eşyalarının tamamını attıklarını ve çok zor durumda olduklarını bildirdi.

Kiraz, bayrama temizlik yaparak girdiklerini de sözlerine ekledi.