8 °C

Kırşehir'de 3 otobüs devrildi: 7 ölü, 84 yaralı

Kırşehir'de sabah saatlerinde 7 kişinin öldüğü 27 kişinin de yaralandığı kaza sonrası, iki yolcu otobüsü 100 metre arayla devrildi; 5'i ağır 57 kişi yaralandı.

Kırşehir'de 3 otobüs devrildi: 7 ölü, 84 yaralı

Kırşehir-Kırıkkale karayolunda, buzlanma ve tipi nedeniyle bugün üç yolcu otobüsü devrildi. Kazalarda toplam 7 kişi hayatını kaybederken, 5'i ağır, 84 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Kırıkkale'den Kırşehir yönüne giden, İsmail Kalenderoğlu yönetimindeki 46 BA 486 plakalı yolcu otobüsü ile Ersin Bilek'in kullandığı 38 KL 909 plakalı yolcu otobüsü, tipi ve buzlanma nedeniyle Kaman kavşağı yakınlarında yaklaşık 100 metre arayla refüje devrildi.

Kalenderoğlu'nun kullandığı otobüste 3'ü ağır 30, Bilek'in idaresindeki otobüste ise 2'si ağır 27 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 

Yoğun kar yağışı, gizli buzlanma ve şiddetli rüzgar nedeniyle yolda ulaşımın güçlükle sağlandığı öğrenildi.

141577.jpg

Sabah saatlerinde Kırşehir yakınlarında, buzlanma nedeniyle kayarak kontrolden çıkan bir yolcu otobüsü, şarampole devrilmişti. Kazada 7 kişi ölmüş, 27 kişi de yaralanmıştı.

Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri tespit edildi

Kazada hayatını kaybedenlerin Yasin Solak, Hikmet Çiğdem, Fikriye Çiğdem, Turan Beytar, İbrahim Dağdeviren, Ramazan Yıldırım ve Ayhan Fahri Beydoğan olduğu tespit edildi. 

Cenazeler, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Öte yandan, Kırşehir'de bugün yolcu otobüslerinin karıştığı trafik kazalarında yaralanan ve kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan 84 kişiden 63'ü tedavilerinin ardından taburcu edildi. Hastanelerde 8'i ağır 21 yaralının tedavisi devam ediyor.  

 

 

 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.