KOBİ'ler finansmana daha kolay ulaşacak

Ziraat Bankası ile KOSGEB arasında KOBİ'lerin finansmana daha kolay erişimi için işbirliği protokolü imzalandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, KOSGEB ile işbirliği protokolü imzalandı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Ziraat Bankası ekonomimizin can damarı girişimci KOBİ’leri desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası ve KOSGEB arasında imzalanan “Proje Destek Kredisi Protokolü” ile KOSGEB veri tabanında kayıtlı bulunan 785 bin civarındaki işletmenin finansmana daha kolay erişimi hedefleniyor.

Protokol kapsamında başta AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile İşbirliği Güç birliği Destek Programları olmak üzere KOSGEB programlarından yararlanan işletmelere Ziraat Bankası tarafından TL nakdi kredilerde %20’lere varan oranlarda faiz indirimi sağlanacaktır.

Belirtilen işletmeler, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT ve havale işlemleri gibi birçok bankacılık ürününü yüzde 100’lere varan oranlarda indirimlerle kullanabilecek, ayrıca Avrupa Yatırım Bankası, Dünya Bankası Enerji Verimliliği, Fransız Kalkınma Ajansı, Alman Kalkınma Bankası’ndan temin edilen uzun vadeli fonlardan da uygun faiz oranları ile faydalanabilecektir.

İşbirliği programı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve “Proje Destek Kredisi Protokolü” kapsamındaki imkânlardan yararlanmak isteyen işletmeler, Ziraat Bankası’nın yurt geneline yayılmış yaklaşık 1800 Şubesine başvurabileceklerdir."