10 °C

Komisyon üyeleri belli oldu

MHP, CHP ve AK Parti'nin Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na, hangi üyeleri göndereceği belli oldu.

Komisyon üyeleri belli oldu

MHP ve CHP'nin ardından AK Parti de komisyona vereceği isimleri belirledi. 

Eski Meclis Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya ile AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül'ü komisyon üyesi olarak belirleyen AK Parti, bugün resmi yazıyla üyelerini TBMM Başkanlığına iletecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, düzenlediği basın toplantısında, AK Parti kanadından Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na katılacak isimleri açıkladı.

'Cemil Çiçek, Ahmet İyimaya ve Abdülhamit Gül'

Davutoğlu, komisyon üyelerine ilişkin soruya, "Ben Türkiye'den, çok yoğun bir hafta sonundan sonra ayrıldım. Kamuoyumuzla paylaşamamıştık. Ama zaten isimler zihnimizde bu anlamda berraktı. Biraz önce arkadaşlara da tebliğ ettim hangi isimler olacağını. Cemil Çiçek, Ahmet İyimaya ve Abdülhamit Gül" diye konuştu.

HDP henüz belirlemedi

CHP, Komisyon'a üye olarak Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'yı, MHP ise Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ve Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir'i bildirmişti. HDP ise komisyon ile ilgili tavrını henüz belirlemedi.  

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM'de grubu bulunan 4 partiden belirleyecekleri üçer üyeyi 25 Ocak Pazartesi gününe kadar bildirmelerini istemişti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.