12 °C

Lodos İstanbul'da çatıları uçurdu

Lodos İstanbul'da çatıları uçurdu

 

İSTANBUL - İstanbul'da gece yarısından sonra etkili olan lodos, binaların çatısını uçurdu, ağaçları devirdi.
 
 
Fatih'te Yedikule Meydanı Caddesi'nde bir türbenin bahçesindeki ağaçlardan biri, saat 04.30 sıralarında gövdesinden kırılarak yan taraftaki 3 katlı binanın çatısına düştü. Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, çatıya merdiven yardımıyla çıktı, devrilen ağacı motorlu testereyle parçalara ayırarak, aşağıya indirdi.
Binanın üst katında oturan Kadir Erpolat, ağacın devrilmesiyle büyük bir gürültü duyduklarını belirterek, ''Deprem olduğunu düşündük. Ailece dışarı çıktık'' dedi.
Ağacın devrilmesiyle binada maddi hasar oluştu.
 

1-146.jpg

 

[PAGE]

 

2-140.jpg

 

Lodos çatıları uçurdu
Beyoğlu İstiklal Mahallesi 19. Yokuş Sokağı'nda ise lodos, 2 katlı bir binanın çatısını uçurdu. Çatı, sokağın karşısındaki bir gecekondunun çatısının üzerine düştü. Bu nedenle gecekondunun çatısı çöktü. Uyumakta olan bina sakinleri korkuyla dışarı fırladı.
Kağıthane Şirintepe Mahallesi Gümüşhane Caddesi 93 numaralı apartmanın da çatısı uçtu. Çatı, karşıdaki binaya çarparak, caddeye düştü. Çatının üzerine düştüğü bir araçta hasar oluşurken, trafik çift yönlü ulaşıma kapatıldı.
İtfaiye ekipleri ayrıca Sarıyer, Şişli, Avcılar, Beylikdüzü, Başakşehir, Maltepe, Güngören ve Kağıthane'de de devrilen ağaçları yoldan temizledi.
 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.