9 °C

Lösemiden kurtulan çocuklar maske attı

LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi, 15’inci yılını maske atma partisiyle kutladı.

Lösemiden kurtulan çocuklar maske attı

ANKARA(DÜNYA)- Kurulduğu günden bu yana sayısız lösemili çocuğu hayata bağlayan LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi, 15’inci yılını 15 iyileşen çocuğun maske atma partisinde coşkuyla kutladı.

15 yıl önce Ankara’da 14 yataklı butik bir hastane olarak kurulan LÖSANTE, bugüne kadar yüzlerce lösemili çocuğun kanser savaşını yenerek tekrar hayata tutunmasını sağladı. 2000 yılından bu yana lösemi tanısı almış çocukların ilaçtan pijamaya, iğneden ipliğe kadar tüm ihtiyaçlarına cevap veren LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi’nin bahçesinde dün gerçekleşen etkinlikte, tedavisi devam eden çocuklar ve ailelerinin yanı sıra LÖSEV gönüllüleri de birbirinden güzel  dans, sihirbazlık ve canlı müzik dinletisiyle çocuklara neşe kattı. 

“Esas kahramanlar çocuklarımız”

Kutlamada konuşan LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer “Bugün çok büyük bir başarıyı kutluyoruz. Bu büyük bir ekibin çalışması, bir takım oyunudur. Tüm LÖSANTE çalışanlarını kutluyorum ama asıl bu başarıdaki esas kahramanlar çocuklarımızdır. Bizleri yüreklendiren, taçlandıran onların yaşama azmidir. Bundan böyle hiçbir zaman sıkıntı çekmemelerini umuyorum. Daha önce iyileşen ablaları ve abileri gibi hayata sımsıkı tutunup çok başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi.   

LÖSANTE’ de çocuğunun tedavisinin tamamlandığından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen İsmail Erduran “Ne acıdır ki çocuğumun 5’nci yaş gününde lösemi teşhisi kondu. Osman Kaan hareketli, enerjik, hiç yerinde durmayan bir çocuktu. Bir gün halsizleşti, ateşi düşmedi günlerce. Ne acı bir tesadüftür ki 30 Ağustos 2013 günü 5’inci yaş gününü kutlamaya hazırlanırken lösemi teşhisi kondu. Ailece uzun süre şoku atlatamadık. Ablalarına özlem duyduğu, kemoterapiler aldığı, ağrılı sancılı zor geçen iki koca yılı LÖSANTE’nin sıcaklığında geçirdi ve lösemiyi yendi. Her ay kontrolleri için koşarak gittiği LÖSANTE’yi, doktorlarını, hemşirelerini, öğretmenlerini çok özlüyor. LÖSANTE’nin koridorlarında koşuyor bahçesinde özlem gideriyor. LÖSEV’e ne kadar teşekkür etsek az” diye konuştu. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.