28 °C

Mardan Stadı'na alıcı çıkmadı

Sosyal Güvenlik Kurumuna prim borçları nedeniyle 101 milyon lira bedelle satışa çıkarılan Mardan Stadı ve personel lojmanlarına alıcı çıkmadı.

Mardan Stadı'na alıcı çıkmadı

Azeri iş adamı Telman İsmailov'a ait Mardan Palace Otel'in stadyumuyla spot otel bloğu ve personel lojmanı, otelin Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) prim borçları nedeniyle 101 milyon lira bedelle satışa çıkarıldı.

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Muratpaşa Sosyal Güvenlik Merkezi 4. İcra Takip ve Haciz Satış Merkezi'ndeki ihaleye, Mardan Palace otel avukatları da katıldı. Komisyon, ihaleye katılacak olanlar için son çağrısını yaptı. İhaleye ilk olarak stat çıkarıldı. 51 milyon lira bedelle satışa sunulan ve 3 milyon 825 bin lira teminat bedeliyle satışa açılan stat için 5 dakika bekleyen komisyon üyeleri açık artırmaya katılan olmayınca ihaleyi bir hafta sonra aynı saate erteledi.

İhale komisyonu ikinci ihalede otele ait personel lojmanlarını satışa sundu. 50 milyon lira bedel ve 3 milyon 750 bin lira teminat bedeliyle satışa sunulan lojmanlar için de talep olmayınca komisyon bu ihaleyi de bir hafta sonraya erteledi.

Antalya'nın Kundu bölgesinde Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 1,4 milyar dolar harcanarak inşa edilen ve 2010'da "Dünyanın En Lüks Oteli" seçilen Mardan Palace Hotel, ekonomik sorunlar nedeniyle bir banka tarafından satın alınmıştı. Otele ait Mardan Stadyumu'nun da yer aldığı 74 bin 13 metrekare alana sahip spor kompleksi ve 28 bin 394 metrekare alana sahip stadyumun yanındaki spot otel bloku ile personel lojmanının yer aldığı arsa 101 milyon lira toplam bedelle satışa sunulmuştu.

Satışa çıkarılan spor kompleksinde 4 tribünlü bir futbol sahası, tek tribünlü bir futbol sahası ve 2 antrenman sahası yer alıyor.

Mardan Stadı bir süre Antalyaspor'un maçlarına da ev sahipliği yapmıştı.

Geçen aylarda bir tur şirketi, alacağı nedeniyle Mardan Palace'a icra takibi başlatmış, Sarkan İsmailov'a ait yaklaşık 2 milyon lira değerindeki 2008 model lüks otomobili haczettirip, yediemin otoparkına çektirmişti.

Otelin suyu da yaklaşık 2 milyon liralık borç nedeniyle kesilmişti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap