21 °C

McDonald's Çocuk Vakfı'ndan Adana'ya anlamlı katkı

McDonald's Çocuk Vakfı'ndan Adana'ya anlamlı katkı

 

İSTANBUL - Çocukların sağlığı ve mutluluğu için Türkiye'nin her yerinde projeler gerçekleştiren McDonald's Çocuk Vakfı,  42'inci projesini Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Genel Çocuk Polikliniği'nde tamamladı. Çocuk polikliniğinin alt yapısını yenileyen ve tefriş eden McDonald's Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Başarır, çocukların sağlığı ve mutluluğu için bugüne kadar 1,5 milyon doları aşkın kaynak ayırdıklarını söyledi.

Türkiye'nin birçok ilindeki hastanelerde hasta çocuklar ve ailelerini, yaşadıkları zorlu süreçte daha mutlu kılacak projeler hayata geçiren McDonald's Çocuk Vakfı, 42'nci projesinin Adana'da gerçekleştirdi. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Genel Çocuk Polikliniği'nin alt yapısının yenileme ve tefrişini üstlenen McDonald's Çocuk Vakfı, bugüne kadar Trabzon'dan Mardin'e, Erzurum'dan Aydın'a kadar Türkiye'nin pek çok ilinde projeyi hayata geçirdi. 

'Bugüne kadar 1,5 milyon doları aşkın kaynak ayırdık'
McDonald's Çocuk Vakfı'nın alt yapısını yenilediği ve tefrişini tamamladığı, binlerce çocuğa hizmet verecek Çocuk Polikliniği'nin açılışına McDonald's Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Başarır, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çukurova Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Behnan Alper, Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atila Tanyeli'nin yanı sıra üniversite, hastane ve vakıf yöneticileri de katıldı.

Dilek Başarır, “Bugüne kadar çocukların sağlığı ve mutluluğu için Türkiye'de birçok proje gerçekleştirdik. Adana, bölgenin merkezinde yer alan bir ilimiz, burada da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi, sağlık konusunda öncü ve önemli rol oynayan köklü bir kurum. Daha önce de diğer illerde birçok projede yaptığımız gibi, 'çocuklara özel bir alanın' alt yapısını yenilemiş, polikliniği tefriş etmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum" dedi.

McDonald's Çocuk Vakfı, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde yaklaşık 400 m2'lik bir alanda yer alan polikliniğin alt yapısını yeniledi, tefrişini gerçekleştirdi.

McDonald's Çocuk Vakfı, Türkiye'nin her yerinde çocuk sağlığı ve mutluluğu için, aile odalarından, çeşitli hastanelerde çocuk servislerinin tefrişine, göz tarama çalışmalarından, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı hastane dersliklerinin yeniden yapılandırılmasına uzanan faaliyetleri ile 1999 yılından bu yana 1,5 milyon doları aşkın kaynak ayırdı ve gerçekleştirdiği projelerle binlerce çocuk ve ailesine ulaştı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Genel Çocuk Polikliniği de Vakfın 21'inci ildeki, 28'inci sağlık kuruluşunda gerçekleştirdiği,  42'nci projesi oldu.

Çevre illerden gelen çocuklar da acil servisten yararlanacak
Acil servisin Adana ve çevre illerden gelen çocuklara hizmet edeceğinin altını çizen Başarır, “Bu hastane sadece Adanalılara değil, aynı zamanda çevre illerden gelen hastalara da hizmet vermekte olduğundan, katkımızın Adana ilimizin sınırlarını da aşması bizim açımızdan katkımızı daha anlamlı hale getiriyor" dedi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atila Tanyeli ise; McDonald's Çocuk Vakfı'nın yaptığı bu katkının çocuk sağlığında çok önemli olduğuna dikkat çekti. Tanyeli, bu polikliniğin her yıl binlerce çocuğun sağlığına kavuşmasında çok büyük önem taşıyacağını kaydetti.

Hastane açılışına katılan basın menupları ve yetkililer açılıştan sonra McDonald's'ın Galleria AVM'de yenilenen, araca servisin de verildiği restoranında ağırlandılar.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap