10 °C

Meral Akşener'e yeni danışman

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Kurucu Başkanı ve İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Okan Oğuz, İyi Parti Genel Başkan Danışmanlığı'na atandı.

Meral Akşener'e yeni danışman

İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Okan Oğuz, Genel Başkan Danışmanlığı'na atandı. İyi Parti’nin kuruluş çalışmalarında görev alan ve Kurucular Kurucu Üyesi olan Okan Oğuz, Ocak 2018 tarihi itibariyle Genel Başkan Meral Akşener’in danışmanları arasında yerini aldı.

Kuruluşundan itibaren 9 yıl TİM Başkanlığı yapan Okan Oğuz, aynı zamanda İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanlığı görevinde de bulundu.

Okan Oğuz kimdir?

1953 yılında İstanbul’da doğan Okan Oğuz, İstanbul İktisadi Ticari Akademisi (İİTİA) İşletme bölümünden mezun oldu.

Avusturya-Viyana Welthandel University’de de lisansüstü eğitimi aldı.

1980 yılında iş hayatına atılan Okan Oğuz, Türk Eximbank Yönetim Kurulu Üyeliği, İHKİB Eğitim Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanlığı, İhracatı Geliştirme ve Etüd Merkezi (İGEME) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Tekstil Vakfı üyeliği, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası (İSOV) Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yerine getirdi.

Okan Oğuz ayrıca; Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Mütevelli Heyeti üyeliği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mütevelli Heyeti üyeliği, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Üyeliği, Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Üyeliği ile sosyal alanlarda da faaliyette bulundu.

Oğuz, Almanca ve İngilizce biliyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.