Meral Akşener'in ilk vaadi

Göreve gelmeleri durumunda 'Türkiye Dayanışma Fonu'nu kuracaklarını söyleyen İYİ Parti Lideri Akşener, "Düşük gelirle çalışan vatandaşlarımızın, ve öğrencilerimizin borçlarının en az yüzde 80’ini sileceğiz" vaadinde bulundu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

"Cumhurbaşkanı olup göreve geldiğimizde ilk 100 gün içerisinde, hiç vakit kaybetmeden Türkiye Dayanışma Fonu'nu kuracağız" diyen Akşener, "30 Nisan 2018 itibariyle borçları yasal takibe ya da yakın takibe alınmış olan, ve de borçları tahsilat şirketlerine satılmış olan 5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını satın alacağız" ifadelerini kullandı.

Akşener, "Değil borcunu ödemek, evine ekmek, çocuğuna süt bile götürmekte zorlanan işsiz kardeşlerimizi, tam rahat edeceği yaşlarda borç krizi içinde debelenen emeklilerimizi bu yükten kurtarmak boynumuzun borcudur" dedi.

"Borçların yüzde 80'i silinecek"

Meral Akşener, "Yine borçları bu durumda olan, düşük gelirle çalışan vatandaşlarımızın, ve öğrencilerimizin borçlarının en az yüzde 80’ini sileceğiz. Kalan borçlarını faizsiz 10 yıla kadar taksitle ödeyebilecekler" diye konuştu.

Etiketler