3 °C

Meteoroloji'den kar uyarısı

Meteoroloji'den kar uyarısı

 

 
 
 
ANKARA - Başkentte bu geceden itibaren karla karışık yağmur, yarın sabah saatlerinde ise kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bu gece Ankara'da karla karışık yağmur etkili olacak. Yağışın, yüksek kesimlerle yarın sabah saatlerinde il genelinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
 
Yarın öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenen kar yağışı sebebiyle buzlanmaya ve görüş mesafesinde azalmaya karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
 
Tahminlere göre, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli yağış görülecek. Yurdun batı kesimlerinden başlayan yağışların, bu akşam ve gece saatlerinde İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olacak.
 
Su baskını, ani sel, ulaşımda aksamalar ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
 
Öte yandan yarın sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına bekleniyor. Fırtına aynı gün akşam saatlerinde etkisini kaybedecek.
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.