15 °C

Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteoroloji'den yağış uyarısı

ANKARA – Yağışlar Kars, Ardahan, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Kütahya, Uşak, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde etkili olacak. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç ve batı kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların İzmir ve Aydın çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Manisa, Muğla, Kütahya, Uşak, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in güney ve batısında yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 
Hava sıcaklığı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, batı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak. Rüzgar ise genellikle güney ve batı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile iç Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak esecek. 

Kuvvetli yağış
Yağışların; İzmir ve Aydın çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Manisa, Muğla, Kütahya, Uşak, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in güney ve batısı, Kastamonu, Karabük ile Sinop'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğine dikkat çeken Meteoroloji, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. 

Kuvvetli rüzgar
Meteoroloji, rüzgarın; Marmara'nın batısında kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğini belirterek, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini duyurdu. 

Bazı illerde hava durumu
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. (25) 
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (30) 
İZMİR: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. (25) 
ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (30) 
ANTALYA: Parçalı, zamanla çok bulutlu. (26) 
SAMSUN: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu. (25) 
ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (24) 
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (33) 

Bölgelerde hava durumu
MARMARA: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çanakkale'nin güneyi ile Balıkesir'in güney ve batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 
EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyı ve kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir ve Aydın ile zamanla Manisa, Kütahya, Uşak ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor. 
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, batısı yer yer çok bulutlu geçecek. 
İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile zamanla Ankara'nın kuzeyi ve Çankırı, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi ile Sivas ve Kayseri çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Karabük çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, Orta Karadeniz'in iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Amasya, Tokat ve Çorum çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı. 
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla bölgenin kuzeydoğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap