11 °C

MGK yarın toplanacak

MGK  yarın toplanacak

ANKARA - Milli Güvenlik Kurulu (MGK), yarın toplanacak. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleşecek Ağustos ayı olağan toplantısında, iç ve dış gelişmeler etraflıca değerlendirilecek. 

Çözüm sürecinde gelinen aşamanın değerlendirilmesinin beklendiği toplantıda, sürecin devam etmesi için alınması gereken tedbirler de masaya yatırılacak. 

MGK'da Suriye'deki gelişmelerin bütün boyutlarıyla ele alınması öngörülürken, Türkiye-Suriye sınırındaki son gelişmelerin toplantının önemli gündem maddeleri arasında yer alması bekleniyor. 

Türkiye'deki barınma merkezlerinde bulunan Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmalar da MGK'da gözden geçirilecek. 

Toplantıda ayrıca Mısır'da darbe sonrasında yaşananlar başta olmak üzere diğer dış gelişmelerin de gündeme geleceği tahmin ediliyor. 

30 Ağustos'taki görev değişimi öncesi Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu toplantıya son kez katılacak. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap