Netanyahu'dan Abbas'a: Barışalım

İsrail Başbakanı Netanyahu, BM Genel Kurulu'nda Filistin Devlet Başkanı Abbas'a, "İsrail'i yahudi devleti olarak tanıyın, barışalım" diye seslendi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

NEW YORK - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın konuşmasının ardından BM Genel Kurulu’ndaki konuşmada, "Abbas’a barış elimi uzatıyorum. Önce barış olsun, sonra Filistin devleti kurulsun" diye konuştu

Filistinli temsilcilerden sadece bir kişinin dinlediği Netanyahu İsrail'in ve kendisinin barış istediğini dile getirerek, "New York’ta, vakit geçirmeden geçen yıl kesilen doğrudan barış görüşmelerine başlayabiliriz. Bugün burada görüşelim" önerisinde bulundu. Anlaşmazlığın esas nedeninin yerleşim inşaatları değil, Filsitin’in İsrail'i bir Yahudi Devleti olarak tanımaması olduğunu kaydeden Netayahu, "İsrail'in bir Yahudi devleti olduğunu kabul etsinler ve barışalım" dedi. İsrail başbakanı konuşmasını, "Barış istiyorsak bizi ne durduruyor? Abbas'a barış elimi uzatıyorum. İkimiz de İbrahim'in oğullarıyız. Bizim halkımız Abraham, sizin halkınız İbrahim diyor. Aynı toprağı paylaşıyoruz" diye sonlandırdı.

 

Etiketler