17 °C

ÖSS'de sonuncu oldunuz, gidin ders çalışın

Hakkari'de Öcalan'ın Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümünü bahane eden ve büyük bölümü çocuklardan oluşan gruplara polis "Gidin, ders çalışın" anonsu yaptı.

ÖSS'de sonuncu oldunuz, gidin ders çalışın

HAKKARİ - Hakkari'de polis, izinsiz gösteri yapan çoğunluğu çocuklardan oluşan grupları, "Çocuklar evinize dağılın, Hakkari bu yıl da ÖSS'de sonuncu oldu, gidin ders çalışın" şeklindeki anonslarla uyardı.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın, Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümünü bahane eden ve büyük bölümü çocuklardan oluşan gruplar, çeşitli mahallelerde, barikat kurup ateş yaktı.

Olay yerine gelen polise de taş ve molotofkokteyli ile saldıran gruplara, basınçlı su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Öte yandan polis gösterilerin yapıldığı mahallelerde zırhlı araçlardan, "Çocuklar evinize dağılın, Hakkari bu yıl da ÖSS'de sonuncu oldu. Gidin, ders çalışın" anonsu yaparak, göstericileri uyardı.

Iğdır'da iş yerleri kepenk kapattı

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü bahanesiyle biraraya gelen küçük bir grup, Karakuyu Sokak kanal mevkisinde polis araçlarına taşlı sopalı saldırıda bulundu. Iğdır'da bugün yapılan izinsiz gösterilerde 10 kişi gözaltına alındı.

Doğubeyazıt Caddesi, Kapan Sokak ve Rıza Yalçın Caddesinin bir kısmında bazı iş yerlerinin kepenk kapattığı gözlendi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap