11 °C

Otopark sorununa çözüm aranacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, otopark konusunda yaşanan sorunların tespiti ve çözümü amacıyla "Tüm Yönleriyle Otopark" çalıştayı düzenleyecek

Otopark sorununa çözüm aranacak

ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, otopark konusundaki sorunların tespiti ve çözümü amacıyla "Tüm Yönleriyle Otopark" çalıştayı düzenleyecek. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, özellikle büyükşehirlerde otopark konusunda yaşanan ciddi problemlerin tespiti ve buna çözüm üretilmesi amacıyla çalışmalar sürdürülüyor. 

Bakanlık, bu çerçevede 26 Ağustos'ta Ankara'da "Tüm Yönleriyle Otopark" konulu çalıştay düzenleyecek. Çalıştaya, belediyeler, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve üniversitelerden katılım olacak. 

Toplantıda "bölge planlarında otopark", "yapı ve projelerde otopark düzenlemeleri", "otopark çözümlerinde teknolojik sistemler" ve "otopark işletmeciliği" ana başlıklarında çalışma grupları oluşturularak, görüş ve öneriler alınacak. 

Çalıştayın sonuçlarının, Bakanlıkça yapılacak otopark yönetmeliği revizyonu çalışmasında yol gösterici olması hedefleniyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.