24 °C

Öztrak: İstanbul’da kazanan İmamoğlu’dur

CHP Sözcüsü Öztrak, "İstanbul'da kazanan İmamoğlu'dur, ekonomik sorunların çözümüne artık kafa yorun" açıklamasında bulundu.

Öztrak: İstanbul’da kazanan İmamoğlu’dur

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yerel seçimler ve İstanbul'daki itiraz sürecine dair açıklamalarda bulundu.

Öztrak'ın açıklamalarından satır başı şu şekilde:

‘İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’dur. Sandıkta netice alamıyorsan başka yollara başvurma diyen sarayın kibirli kişisinin içine düştüğü durum içler acısıdır’ diyen Öztrak, şöyle devam etti:

Millete musallat olup daha fazla huzursuz etmeyin. Milletle kavga etmeyi sıraksınlar, milletin gönlünün yeniden nasıl kazanırız diye düşünsünler. Milletimiz aş ve iş gibi çok büyük dertlerle uğraşıyor. Bugün faiz yüzde 22’yi geçti. Tamamlanmış, bitmiş İstanbul seçimini artık daha fazla kaşımayın. Mutfakta tencereler boş, millet borç yükünden inim inim inliyor. Milletin vaktini daha fazla çalmayın.

Artık ekonomik meselelere kafa yorun. Türkiye’de krizin yükünü vatandaşın omzuna bırakan Powerpoint sunumunu şimdi yurt dışında yapıyormuş. Çalışanların kıdem tazminatını fona aktaracağız. Bu bir program değil. Öngördüğünüz şey kendi çıkardığınız krizin yükünü vatandaşın omzuna yüklemektir. Yabancılar damadı da damadın sunumunu da beğenmemiştir. Seçimle gelip seçimle gitmeyen bir hükümete paralarını emanet etmek istemezler

YSK’nın ilan ettiği sonuçlara göre benim oyum yüzde 7.4 değil, ben il genel sonuçlarına bakarım’ diyor. Yenilen pehlivan güreşe koymaz. İstediğine baksın. Ülkemizin yüzde 25’inde yönetim veren CHP’ye halkımızın yüzde 40’ı emanet etmiştir.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap